Sypač za sklápěcí korbu TK

Vlečený sypač TK  s mechanickým pohonem od vlastních kol určený k připojení za nákladní vozidla za sklápěcí korbou. Sypač je připojen do tažného zařízení a doplňování posypového materiálu se řeší dosypáním z korby. Objem posypového materiálu je tedy limitován pouze kapacitou korby sklápěče. Dojezdová vzdálenost na jedno naplnění je tedy velice dlouhá odpovídající neseným sypačům. Posyp dopadá před kola a tudíž je zcela eliminovaný možný prokluz.


Na sypači jsou použity speciální 12-ti vrstvé vysoce odolné pneumatiky. Sypač je na obou stranách ukotven ke korbě řetězy tak, aby při zatáčení nedošlo ke kolizi s vozidlem a byla zajištěna výborná stabilita.

Sypač je vyráběn ve dvou velikostních provedeních TKB12-260 a TKB12-280  se šíří posypu cca 2 200  a 2500 mm. Sypač je tedy určen pro posyp jednoho jízdního pruhu.

Dávkování posypu se u tohoto způsobu pohonu automaticky reguluje dle rychlosti pojezdu. Výsledná dávka posypu na m² je tudíž konstantní bez vlivu různé pojezdové rychlosti v průběhu práce. Stroj je vybaven manuálním spouštěním posypu s volitelnou možností dálkového elektrického ovladače v kabině.

Dávkování materiálu je řešeno pomocí dvou hřídelí:
- dávkovací
- kypřící

Sypač za sklápěcí korbu TK


Máte zájem o více informací o tomto produktu? Chcete produkt předvést?
Zajímají vás možnosti financování?

Kontaktujte nás